Broučci.Pohádka pro malé a veliké děti

25. 11. 2022–29. 1. 2023

Kniha Broučci s původním názvem Broučci: pro malé i veliké děti je pro všechny generace nestárnoucí klasikou, která přetrvala na knihovničkách i v srdcích dětí, které sice vyrostly, ale přívětivý svět broučků jim zůstal blízký a spojený se vzpomínkami na dětství. Výstava představuje knihu Jana Karafiáta a pohádkový svět broučků skrze práce výtvarnice Antonie Dostálkové, která využívá modrotisk a další kombinované techniky k zobrazení tématu prostřednictvím trojrozměrných maňásků – světlušek, chaloupek a pařezů. Autorka ve své tvorbě spolupracuje s dílnou Jochových ve Strážnici, což je jedna ze dvou rodinných dílen na jižní Moravě, která se může pyšnit titulem Nositel tradice lidových řemesel.