Kunstkamera Jana Švankmajera

Kunstkamera Jana Švankmajera

21. 10. 2022 – 8. 1. 2023

V rámci doprovodného programu k výstavě se také uskuteční v kině Metro 70 v pondělí 31. 10. ve 20:00 hodin promítání filmu Otesánek a ve středu 2. 11. ve 20:00 hodin promítání filmu Šílení.

Zároveň také mohou návštěvníci využít slevu na vstupné, při předložení vstupenky na výstavu Kunstkamera Jana Švankmajera, získají na promítání těchto filmů (Kunstkamera, Šílení a Otesánek) v kině Metro 70 slevu 40 Kč. Naopak také diváci filmů, kteří zhlédnou minimálně jednu projekci a předloží na pokladně vstupenku z kina, mají v MGP nárok na slevu ze vstupného (na výstavu Kunstkamera Jana Švankmajera) 20 Kč.

Kunstkamera je výraz, který se používal pro předchůdce muzeí, tzv. kabinety kuriozit, zvláštností či podivností. Jde o sbírku neobvyklých artefaktů, které ukazují svět pomocí přírodnin, ale také rituálních a uměleckých předmětů. Výstava představuje podivuhodný svět kunstkamery vytvořené Janem Švankmajerem, kterou na svých fotografiích ve spolupráci s Milošem Karáskem zachytil Michal Zajaček. Výstava je doplněna artefakty z tvorby Jana Švankmajera a plastikami z Afriky a Tichomoří.