Muzeum o muzeu / 130. výročí – MGP

17. 2.–7. 5. 2023

Výstava vznikla při příležitosti 130. výročí od Národopisné výstavy v Prostějově roku 1893, která v tomto městě dala základ muzejnictví. Při příležitosti 130. výročí této události se koná retrospektivní fotografická výstava a návštěvníci budou moci zhlédnout mimo jiné unikátní snímky z prostějovské národopisné výstavy, původní expozice na prostějovském zámku, staré plány muzea a sbírkové předměty reprezentující pestrost sbírkových fondů. Nepochybně pomyslnou „perlou“ jubilejní výstavy je krátký filmový šot z roku 1956, na kterém jsou půvabně zachyceny tehdejších muzejní interiéry.

130. výročí založení muzea si můžete připomenout i vlastnoručně vyraženou pamětní minci! Oslavte tento rok s námi a přijďte si pro jedinečnou minci, která je k dostání pouze u nás, a bude k zakoupení jen v tomto roce. Razit můžete na pokladně MGP na náměstí T. G. Masaryka 2.

Cena je 20 Kč.