Obývák Karla Nováka

Obývák Karla Nováka

do 23. 10. 2022

vernisáž 6. 10. 2022 v 17:30 hodin

Výstava zprostředkovává zážitek z umělcova obýváku, který sloužil zároveň také jako ateliér. Návštěvníci tak mohou doslova nahlédnout do životního prostoru známého prostějovského fotografa, který se ve své tvorbě zaměřoval především na ženské akty. Výstava se bude neustále vyvíjet, můžete ji tak navštívit několikrát a vždy uvidíte její rozšířenou podobu. Její součástí je také prezentace prací studentů ateliéru Nová média 2 při AVU v Praze pod vedením Kateřiny Olivové a Dariny Alster – Natálie Košková, Lea Kupková, Tamara Moyzes, Kateřina Olivová, Matěj Pšenička, Polina Revunenko, Karolína Schön, Sofia Sorokina, Lev Stratil, Vell Sv, Martina, Šikulová, Adam Tománek, Karel Vladyka, Zlata Ziborová.

Dne 6. října se můžete těšit na vernisáž, jejíž součástí bude performance studentů ateliéru Nová média 2. Při této příležitosti se také uskuteční dražba pohovky z pozůstalosti umělce, jejíž výtěžek bude použit na zajištění pozůstalosti autorovy tvorby. V následujících dnech můžete také v rámci Festivalu současného umění zhlédnout performance Kateřiny Olivové a Dariny Alster.

Upozorňujeme, že jde o výstavu aktů a performance může obsahovat prvky explicitní nahoty. Přítomnost dětí je na zvážení rodičů! V průběhu performance je zakázáno fotografovat.