WAXMUSEUM LIDSKÝCH KURIOZIT – MGP

WAXMUSEUM LIDSKÝCH KURIOZIT

Galerie Špalíček 16. 5. – 28. 5. 2023

Voskové figuríny mají několikasetletou tradici. Panoptika jako taková provázejí lidstvo již od antiky, největší slávy však dosahují v západní Evropě a USA v 19. století. V této době také vzniká slavné muzeum madame Tussaud, které s velkým úspěchem funguje dodnes.

Naše figuríny pocházejí z muzea v Petrohradě, kde byly vytvořeny předními umělci světového formátu, při výrobě se použily pravé lidské vlasy a lékařské oční implantáty, proto sochy působí dokonale živým dojmem. Výše zmíněné muzeum před lety vyhořelo, tudíž tato výstava je jednou z posledních svého druhu na světě.

V naší expozici předkládáme velmi poutavé osudy lidí, kteří se dokázali povznést nad svůj hendikep
a přetavit jej v dar, který jim umožňoval, i s touto velice neobvyklou vizáží, stát se celebritami své doby. Seznámíme vás s osudy lidí, kteří dodnes přitahují pozornost a inspirují filmové tvůrce – ať už se jedná o kultovní film Toda Browninga Zrůdy (The Freaks) či Sloního muže od Davida Lynche a mnoho
dalších snímků.

Na chvíli Vás vrátíme o sto a více let zpět časem a ukážeme Vám prostředí cirkusových side show a dodnes kontroverzních freak show. Pootevřeme Vám dveře do světa P. T. Barnuma – průkopníka ve světě showbyznysu. Tehdy ještě neexistoval slavný Hollywood, byl to právě pan Barnum, který dokázal svým byznysem vzbuzovat stejné emoce jako později ty největší kasovní trháky. A na oplátku o něm hollywoodští tvůrci natočili film „NEJVĚTŠÍ SHOWMAN“. Doporučujeme zhlédnout.

vstupné: 100 Kč – dospělí, 60 Kč – děti do 12 let
❗️Pozor! Vstupné není zahrnuto v rámci okruhu expozic a výstav MGP!

otevírací doba: 10:00–18:00 út–ne

organizátor: WAXWORK